Szukasz pożyczki pozabankowej bez BIK i zaświadczeń?

15 kwietnia
18:58 2017

Uzyskanie pożyczki bez BIK i zaświadczeń jest coraz bardziej trudne, ponieważ zmniejsza się liczba pozabankowych firm pożyczkowych, które nie zaglądają do BIK-u.

Negatywna historia kredytowa w BIK znacznie ogranicza możliwości pożyczenia pieniędzy. W bankach uzyskanie kredytu jest praktycznie niemożliwe. W firmach finansowych udzielających pożyczek również coraz trudniej jest uzyskać pożyczkę bez sprawdzania historii w BIK. Coraz większa liczba firm pożyczkowych decyduje się na stosowanie procedury, w której klient jest zobowiązany do podpisania zgody na sprawdzenie w jego imieniu informacji z BIK, jeśli chce uzyskać pożyczkę. Za zgodą klienta firma udzielająca pożyczek może wówczas sprawdzić informacje o nim znajdujące się w bazie BIK. Nie oznacza to jednak, że pożyczki bez BIK oraz zaświadczeń nie da się uzyskać. Nadal można znaleźć na rynku finansowym wiele firm, które są w stanie udzielić pożyczki bez sprawdzania BIK.

Brak sprawdzania BIK, wyższe koszty

Firmy oferujące pożyczki bez sprawdzania BIK oraz bez wymagania zaświadczeń o dochodach od klientów narażone są na większe ryzyko braku spłaty pożyczki. Z tego powodu pożyczki udzielane przez takie firmy mają wyższe koszty. O ile oprocentowanie pożyczek nie może przekroczyć maksymalnego progu ustalonego w ustawie antylichwiarskiej, to prowizja czy opłaty manipulacyjne mogą przyjąć dowolną wartość. Dodatkowe opłaty w firmach pożyczkowych są często sposobem na zabezpieczenia się przed dużo większym ryzykiem udzielania pożyczek. W zamian za większe opłaty przy spłacie pożyczek można liczyć na uproszczone procedury przy ich udzielaniu. Dla klientów, którzy nie mają innej możliwości pożyczenia pieniędzy i mają czasowe problemy z płynnością finansową, szybkie pożyczki to sposób na poradzenie sobie z czasowymi problemami finansowymi. Łatwość pozyskania pieniędzy, czyli przede wszystkim bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów, sprawia, że jest to jeden z najszybszych sposobów na pożyczenie pieniędzy na rynku finansowym.

Gdzie po szybkie pożyczki?

Bez zaświadczeń oraz bez badania informacji w BIK można pożyczyć pieniądze m.in. w Lendon.pl. W firmie można pożyczyć 500 zł w postaci pierwszej pożyczki na okres do 30 dni. Kolejne pożyczki mogą być wyższe a maksymalna pożyczka może wynieść nawet 3 tys. zł. W firmie Ekspres Kasa pożyczyć można bez sprawdzania BIK do 2 tys. zł. Pożyczkę można uzyskać na okres do 60 dni. Podobnie funkcjonuje Pożyczka Plus, gdzie bez zaświadczeń o dochodach i bez BIK można za pośrednictwem Internetu pozyskać do 1,5 tys. zł na okres 30 dni. Firma zapewnia możliwość rozłożenia kwoty do spłaty na raty bez dodatkowych opłat dla klientów, którzy mają problem ze spłatą.