Klienci biznesowi Banku BPH mogą już wymieniać waluty on-line

20 maja
17:40 2017

Biznesowi klienci Banku BPH mają już możliwość korzystania z nowej platformy do wymiany walut on-line.

Bank BPH odpalił w ostatnim czasie mobilną wersję swojej platformy DealingNet. Nowa platforma pozwala klientom firmowym (biznesowym) na wymianę walut przy pomocy urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Mobilna platforma DealingNet Lite jest częścią systemu bankowości mobilnej skierowanego dla firm, BusinessNet Lite. Z tej platformy mogą na bieżąco korzystać klienci bankowości korporacyjnej, a także klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Co istotne, system DealingNet funkcjonuje zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnie.

Jak powiedział dyrektor zarządzający w Banku BPH Jerzy Zań, nowa usługa jest skierowana do firmy prowadzących obrót w obcych walutach. Chodzi tu zwłaszcza o importerów i eksporterów. Dzięki nowej aplikacji mogą oni przeprowadzać transakcje skarbowe przy pomocy swoich urządzeń mobilnych.

Dużym atutem nowego rozwiązania jest oczywiście prostota użytkowania. Klienci chcący skorzystać z platformy w wersji mobilnej muszą tylko zalogować się na BusinessNet Lite i wybrać dział DealingNet Lite. System pozwala na maksymalnie intuicyjne poruszanie się. Do minimum ograniczono liczbę pól, w których potrzebne będzie wpisywanie danych. Jak podkreślił Piotr Karnkowski z Banku BPH, podczas tworzenia DealingNet lite celem było przede wszystkim ułatwienie klientom dostępu do jak największej liczby produktów. W tej chwili platforma pozwala na wykonywanie takich czynności jak: założenie lokaty, transakcje warunkowe czy transakcje natychmiastowe.

Bank BPH cały czas pracuje nad tym, aby rozwijać swoje usługi mobilne. Celem jest maksymalna prostota i najwyższa jakość obsługi dla klientów indywidualnych i biznesowych. Bank planuje ujednolicenie strony logowania.

Najnowsza propozycja Banku BPH to przykład tego, że banki coraz poważniej traktują kwestie bankowości mobilnej. Korzystanie z usługach bankowych na telefonie nie jest już ekstrawagancją, ale naturalną potrzebną, która zwiększa produktywność i efektywność działania. Aplikacja Banku BPH wpisuje się w ten trend, otwierając przed klientami biznesowymi duże możliwości, co liczy się zwłaszcza w kontekście coraz szybszego tempa pracy.