Najtańsze kredyty na 10 tys. dostępne w tych bankach

16 grudnia
20:15 2016

Sprawdzamy, w których bankach dostępne są w sierpniu najtańsze kredyty gotówkowe na 10 tys. zł.

Poszukiwania najtańszych kredytów (na 10 tys. zł), należy rozpocząć od banków, w których starający się o kredyt, ma założone konto osobiste, bowiem zazwyczaj banki macierzyste stosują wobec swoich klientów pewne rabaty i upusty. Może to być niższe oprocentowanie kredytu lub niższa prowizja lub nawet całkowita rezygnacja z prowizji. Zdarza się, że tańsze kredyty można znaleźć w innych bankach niż w tych, w których mamy ROR. Wszystko zależy od oferty, którą banki zaproponują klientom starającym się o kredyty gotówkowe. Najlepiej sprawdzić rankingi kredytów gotówkowych, takie zestawienie przygotowała Comperia.pl, która oferuje również kalkulator kredytowy, za pomocą którego bardzo łatwo można obliczyć koszt kredytu i porównać oferty bankowe.

Oferty tanich kredytów na 10 tys. zł

Ciekawą ofertę kredytu na 10 tys. złotych, ze spłatą na 7 lat ma Eurobank. W banku tym najniższa rata wynosi 179 zł. Oferta ta skierowana jest do nowych klientów, którzy nie mają jeszcze żadnych kredytów w Eurobanku. W przypadku, gdy osoba starająca się o kredyt, nie posiada konta w tym banku, musi je założyć i przelewać na nie swoje wynagrodzenie. Jednocześnie bank zaznacza, że ostateczna wysokość raty kredytu będzie zależeć od indywidualnej oceny starającego się kredyt. Dlatego nie należy przywiązywać wagi do ofert reklamowych banków, lecz najlepiej skontaktować się z bankiem drogą elektroniczną lub udać się do siedziby banku, który po zapoznaniu się z sytuacją finansową klienta wyliczy mu wysokość miesięcznej raty. Według zestawień Comperia.pl  najtańsze kredyty na 10 tys. zł, ze spłatą na 7 lat znajdują się w takich bankach jak: wspomniany Eurobank, Bank Pocztowy, Millennium, PKO BP, a także Meritum Bank.

Co należy zrobić przed wyborem atrakcyjnego kredytu?

Poszukiwań jak najtańszych, i jak najkorzystniejszych kredytów nie należy ograniczać jedynie do tych banków. Należy pamiętać, że każdy bank ma swoją indywidualną ocenę klientów, a reklamowa oferta banków to zupełnie inna sprawa, niż rzeczywiste propozycje bankowe. Należy też wiedzieć, że każdy bank ma swoją weryfikację wniosku. Najpierw zaczyna od zbadania zdolności kredytowej starających się o kredyty oraz prześledzenia historii kredytowej. Ważne, aby weryfikacja przeszła pomyślnie, gdyż w przeciwnym razie bank nie udzieli kredytu.

Warto też wyliczyć na kalkulatorze wysokość raty i później dokonać analizy najlepszych ofert. Trzeba pamiętać, że mimo że cena jest ważna, to niemniej istotne są również warunki udzielania kredytu oraz jego spłaty. Dotyczy to każdego rodzaju kredytu, również gotówkowego.